Nová Kia Optima

Atraktívne balenie, skvelé prekvapenie vo vnútri

Nová Kia Optima pripomína krásny darček, strhujúce vzrušenie a očakávanie. A rozhodne vás nesklame. Vy by ste vari nechceli v základnej výbave získať množstvo vymožeností, ktoré sú inak dostupné len v sedanoch uxusnej triedy – a to bez toho, aby ste si museli za takýto luxus priplatiť? Či už ide o inovácie, akými sú automatické parkovanie, najnovšia technológia na zlepšenie výkonnosti motora, či bezpečnostné prvky a výnimočne veľký priestor na nohy, oba najlepšie v danej triede – to všetko nájdete v novom sedane Kia. A to je iba začiatok úžasnej cesty.

Najnovšie hi-tech prvky orientované na vodiča a prvotriedne materiály použité v interiéri vozidla vytvárajú priateľskú atmosféru. Toto harmonické prelínanie sa ukázalo ako veľmi úspešné, a to do takej miery, že model
Kia Optima získal ocenenie „Best of the Best“ (najlepší z najlepších) na súťaži dizajnových konceptov Red Dot Design Award 2011, dizajnové ocenenie IF Design Award 2011 a stal sa aj víťazom novej nemeckej súťaže automobilových značiek Automotive Brand Contest.

Kvalita na najvyššej úrovni

My v spoločnosti Kia zastávame názor, že by ste mali vždy očakávať viac. Ako napríklad vozidlo, ktoré je tak kvalitne skonštruované, že vám naň poskytneme 7-ročnú záruku.

V novom modeli Kia Optima má každý prvok svoje miesto – od nápadne dynamickej prednej masky s charakteristickou mriežkou chladiča až po elegantnú a športovú zadnú časť – v tomto sedane sa pozoruhodným
spôsobom spája funkčnosť s formou. Napríklad dlhé úzke predné reflektory s čiernym pozadím. V rámci štandardnej výbavy obsahujú dvojité projekčné svetlomety, alebo xenónové HID svetlomety so statickými odbočovacími svetlami kvôli väčšej bezpečnosti na cestách.

LED svetlá na denné svietenie a LED zadné svetlá sú taktiež kombináciou
športového vzhľadu a funkčnosti. Masívna bočná línia tiahnuca sa pozdĺž vozidla zlepšuje obtekanie vzduchu a vytvára prepojenie medzi prednou a zadnou časťou vozidla. Model s voliteľným panoramatickým strešným oknom je vybavený stredným stĺpikom s vysokolesklou čiernou povrchovou úpravou, ktorá dotvára jednoliaty charakter vozidla z každého uhla.

Najnovšia generácia motorov vo vozidlách značky Kia dokazuje, že to všetko je možné. Model Optima ponúka škálu nových motorov, ktoré sú spojením optimálneho výkonu a výnimočnej úspory paliva. Na európskom trhu bude dokonca dostupný aj hybridný motor, ktorý zabezpečí silný a zároveň ekologický výkon.

Ekologické zmýšľanie

Ak chcete prispieť k ochrane životného prostredia, Kia Optima vás v tom podporí. Je vybavená množstvom  nteligentných technológií na úsporu paliva a znižovanie emisií. Sme hrdí na naše riešenia, ktoré pomáhajú zachovávať klimatické podmienky. Napokon, snažíme sa vytvoriť čo najmenej znečisťujúci neelektrický automobil s extrémne nízkou úrovňou emisií a najnižšou možnou spotrebou paliva. A to nie je všetko. Každý krok výrobného procesu podlieha najmodernejším smerniciam o ochrane životného prostredia a recyklácii.
Keď automobil doslúži, zabezpečíme jeho ekologickú likvidáciu prostredníctvom recyklačných procesov, ktoré minimalizujú množstvo škodlivého odpadu.