Nová Kia Sportage

 DYNAMICKÝ DIZAJN

Vždy, keď usadnete za volant úplne nového modelu Kia Sportage urobíte dojem. Dizajn aj výroba prebieha v Európe. Vozidlo sa vyznačuje pútavým a dominantným bočným profilom, tvarovanou športovou prednou časťou s charakteristickou mriežkou chladiča Kia a čistým chrómovaným lemovaním okien. Odvážny dizajn zadnej časti a splývajúce zadné svetlá dopĺňajú uhladenosť a štýl.

VÝRAZNÝ ŠTÝL SUV

Od kapoty až po batožinový priestor vyžarujú z úplne nového modelu Kia Sportage rysy typické pre SUV. Rovnako ako vysoko umiestnené svetlomety a nízka, široká mriežka chladiča, vďaka ktorým vyžaruje z prednej časti impozantný dojem a stabilita. Výrazné línie a ostré rysy vytvárajú dynamický profil. V zadnej časti sa nachádzajú jasne definované línie a hladká karoséria, ktoré dopĺňajú neobyčajné svetlá - na tento pohľad nezabudnete.

PREPRACOVANÝ INTERIÉR

V interiéri nového modelu Kia Sportage sa skrýva plno prekvapení. Rozdiel spoznáte vďaka mäkkým materiálom, dokonalým povrchom a pozornosti k detailom. Dokonca aj nový ergonomický kokpit sa úplne zameriava na vodiča - všetko je na správnom mieste, pripravené na použitie alebo zobrazenie. Takže sa môžete plne venovať riadeniu.

POKROČILÝ SYSTÉM OSVETLENIA

Najmodernejšie technológie osvetlenia dostupné pre úplne nový model Kia Sportage zaistia, že jazda bude bezproblémová a komfortná. Bi-xenónové svetlomety s dynamickými odbočovacími svetlami aktívne osvetľujú zákruty a zlepšujú nočné videnie. Asistent diaľkových svetiel automaticky zaznamenáva svetlomety alebo koncové svetlá vozidiel vpredu a podľa situácie prepína medzi stretávacími a diaľkovými svetlami.

AKTÍVNA BEZPEČNOSŤ

Nová Kia Sportage disponuje informačným systémom rýchlostného obmedzenia, ktorý pomocou kamery sleduje dopravné značky a na displeji zobrazuje maximálnu povolenú rýchlosť. Kameru využíva aj asistent udržania v jazdnom pruhu, ktorý vás upozorní a aktívne zareaguje, ak začnete s vozidlom vychádzať z jazdného pruhu bez použitia smerových svetiel.

SPÄTNÁ KAMERA


Oči aj vzadu? Presne to vystihuje cúvanie v úplne novom modeli Kia Sportage. Vďaka spätnej kamere si urobíte úplný obraz. Na displeji navigačného systému sa zobrazujú dynamické navádzacie čiary a pomôžu vám zacúvať tam, kam potrebujete.

INTELIGENTNÝ PARKOVACÍ ASISTENT

Zažite bezproblémové parkovanie: Systém inteligentného parkovacieho asistenta vám pomôže pri parkovaní na pozdĺžne aj kolmé parkovacie miesta. A čo viac, praktická funkcia manévrovania vám pomôže aj pri vychádzaní z pozdĺžnych parkovacích miest. Stačí, aby ste ovládali rýchlosť vozidla a radili prevodové stupňe.

PRÍSTROJOVÁ DOSKA SUPERVISION


Všetky kľúčové informácie na jednom mieste - to je mantra nového modelu Kia Sportage. Na stredovom 4,2-palcovom TFT LCD displeji na prístrojovej doske Supervision nájdete všetko od navigácie až po užitočné údaje o jazde. Stačí jeden krátky pohľad na systém monitorovania tlaku v pneumatikách a budete okamžite vidieť, či je tlak v pneumatikách v poriadku.