Nová Kia Rio

DIZAJN.
Spojenie pohybu a emócií.

Atraktívny exteriér.
Odvážna, elegantná a výkonná nová Kia Rio ponúka športovejší charakter a viac inovácií než kedykoľvek predtým. Aerodynamické línie a svalnaté kontúry jej dodávajú solídny vzhľad hodný dosahovaného výkonu.

Moderný interiér.
Je ťažké prekonať moderný inetriér úplne novej Kia Rio. Od mäkkých materiálov a ergonomicky tvarovaných predných sedadiel až po kokpit orientovaný na vodiča a športové detaily v celej kabíne. Ponúka množstvo komfortných funkcií ako aj pokročilých technológií.

Priestranná a praktická.
Nová Kia Rio sa dokonale hodí do mesta a má dostatok miesta pre každodenný život. Nanovo tak definuje pojem priestrannosti v tejto triede. Obzvlášť priatelia a rodina na zadných sedadlách ocenia viac priestoru na vystretie a relax.

KOMFORT A INTELIGENCIA.
Dokonalá voľba pre život.

Detaily, na ktorých záleží.
Nová Kia Rio ponúka celé spektrum šikovných doplnkov uľahčujúcich každodenné jazdenie ako napríklad bifunkčné projekčné LED svetlomety, ktoré jasne osvetlia cestu pred vozidlom.

Komfortné funkcie.
Nová Kia Rio berie komfort veľmi vážne. Dokáže naplniť všetky vaše potreby, či už sa chcete uvelebiť do vyhrievaných predných sedadiel a za vyhrievaný volant počas chladného rána alebo zväčšiť dostupný priestor sklopením zadných sedadiel a využiť početné úložné riešenia.

Informačno-zábavný systém a konektivita.
Vychutnajte si moderný informačno-zábavný systém a pokročilé možnosti pripojenia, ktoré nová Kia Rio ponúka. Pripojené služby Kia od spoločnosti Tom Tom zaručujú prístup k informáciám o rýchlostných radaroch, počasí či doprave.

JAZDNÁ DYNAMIKA.
Dynamická v každom ohľade.

Zoberte to rýchlou trasou.
Nech už sa nabudúce vyberiete kamkoľvek do mesta, nová Kia Rio vás tam odvezie. Môžete sa spoľahnúť na dynamický výkon a hladké, no svižné jazdné vlastnosti vďaka vylepšenému podvozku. S bohatou ponukou prevodoviek a motorov bude pre vás jazda v meste vždy potešením.

Ponuka motorov.
Nová Kia Rio je teraz dostupná s 1,0 - litrovým motorom T-GDI s výkonom 100 koní, ktorý ponúka dokonalú rovnováhu výkonu a úspornosti. Túžite po niečom silnejšom? Dostupná je aj verzia s výkonom 120 koní. A vďaka kultivovanému manuálnemu radeniu je jazda v meste plynulá a plná potešenia.

TECHNOLÓGIE A BEZPEČNOSŤ.
Viac inteligencie.

Drive Wise.
Objavte DRIVE WiSE, budúcnosť jazdných a asistenčných technológií od spoločnosti Kia. Inovácie, ktoré dávajú pozor na rizikové situácie, vďaka čomu sú cesty bezpečnejšie. Keď máte menej starostí, jazdu si užijete naplno.

AEB s detekciou chodcov.
Systém autonómneho núdzového brzdenia (AEB) v novom modeli Kia Rio využíva radar na prednom nárazníku a kameru na čelnom skle na sledovanie hroziacich rizík, ako sú napríklad chodci alebo iné vozidlá.

Systém upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu.
Systém upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu (LDWS) monitoruje deliace čiary jazdného pruhu pomocou kamery namontovanej v hornej časti čelného skla. Ak začne nová Kia Rio vybočovať z jazdného pruhu bez toho, aby ste zapli smerové svetlá, systém vyšle výstrahu a pomôže vám tak ostať v jazdnom pruhu.

Bezpečnostné funkcie.
Nová Kia Rio je vybavená množstvom bezpečnostných funkcií, ako je napríklad šesť airbagov, systém monitorovania tlaku v pneumatikách (TPMS) a zadné parkovacie senzory. Pre náročné situácie na ceste je tu elektronický stabilizačný systém (ESC), systém riadenia stability vozidla (VSM) a asistent rozjazdu do kopca (HAC).