Nová Kia Stonic

DIZAJN.
Pripravte sa na vzrušenie.

Neprehliadnete ho.
Nový vypracovaný dizajn Kia Stonic je navrhnutý pre ľudí, ktorí každú jazdu vnímajú ako dobrodružstvo. Aerodynamické línie a výrazná mriežka pristanú vašej jedinečnej osobnosti. Rovnako aj zadné okno prekryté spojlerom a veľký prívod na nasávanie studeného vzduchu v dolnej časti. Silné blatníky, nárazník a klzná doska na reguláciu prúdenia vzduchu dotvárajú tento prvotriedny mestský crossover.

Výrazný exteriér.
Elegantný vonkajšok s typickými črtami novej Kia Stonic je synonymom športovej zábavy. Strešné koľajnice v štýle SUV vyčnievajú z davu a zatemnené sklá podnecujú zvedavosť okolia a poskytujú súkromie. Dvojprojekčné uhlové svetlomety a LED DRL hmlovky sú otočené dopredu a svietia na cestu 17-palcovým zliatinovým kolesám.

Vzrušujúci interiér.
Nastúpte a nechajte sa unášať štýlovým interiérom novej Kia Stonic. Vyberte si látkové či koženkové sedadlá. Pevne uchopte luxusný kožený volant v tvare písmena D. Pokochajte sa trendovými farebnými prvkami a detailmi, napríklad kontrastným prešívaním na volante a sedadlách.

Možnosti prispôsobenia.
Buďte odvážny! Vyberte si jednu z troch kombinácií strechy a deviatich farieb tela auta a prispôsobte novú Kia Stonic svojmu vkusu. Môžete si vybrať jedno zo štyroch moderných farebných prevedení interiéru, napríklad oranžové, zelené či dva odtiene čiernej. Ktoré najlepšie vystihne vašu osobnosť a vkus?

DYNAMIKA.
Dynamická jazda.
Nová Kia Stonic navrhnutá na bezchybné ovládanie a jazdu disponuje svižným a rýchlo reagujúcim riadením. Vychutnajte si ešte pevnejší podvozok z extra silnej ocele. Viac zábavy a rýchla odozva vždy, keď si sadnete za volant.

Pripravená burácať.
Zábava s jedinečným mestským crossoverom pokračuje s motorom 1.0 T-GDI so 120 PS. Nastúpte, pripútajte sa a preraďte na novú úroveň príjemného šoférovania.

NADŠTANDARDNÉ POHODLIE.
Zažite každý deň niečo výnimočné.

Kabína prispôsobená vodičovi.
Urobte si pohodlie v priestrannej kabíne a užite si inovatívne šoférovanie so špičkovými technológiami. V interiéri je pozornosť upriamená len na vás. Obrazovka so základnými informáciami je natočená k vodičovmu sedadlu a tlačidlá sú na dosah ruky. Vďaka dômyselnému dizajnu interiéru sa môžete sústrediť na to najdôležitejšie - na jazdu.

Veľa priestoru.
Kia Stonic je elegantná a vzrušujúca, no zároveň poskytuje veľa miesta. Pokojne odvezte aj priateľov, budú mať dosť miesta a pohodlia. Potrebujete odviesť náklad? Žiaden problém. Jednoducho zložte zadné sedadlá rozdelené v pomere 60:40 a okamžite získate dostatok miesta, napríklad na batožinu.

PRIPOJITEĽNOSŤ.
Šikovne na dosah ruky.
Nová Kia Stonic podporuje Android Auto and Apple CarPlay. Vďaka tomu udržíte spojenie so svetom a s obľúbenou hudbou, a pritom sa ďalej môžete sústrediť na cestu.

Prepojené služby Kia.
Vďaka prepojeným službám Kia poskytovaným službou TomTom budete vždy v obraze. Zo sedadla vodiča sa vďaka 7-palcovému displeju pohodlne dostanete k informáciám o radaroch, počasí, dopravnej situácii a k ďalším údajom.

Priaznivec technológií.
Zbožňujete oku lahodiace technológie? Kia Stonic určite áno, preto sa môže pochváliť atraktívnym 7-palcovým pohyblivým dotykovým displejom. Displej vám otvára dvere ku všetkému od rádia cez navigáciu až po mapy aktualizované počas 7 rokov. Cestujúci na zadnom sedadle môžu v prípade potreby zariadenie zapojiť do USB nabíjačky.

TECHNOLÓGIA A BEZPEČNOSŤ.
Systém pre automatické zastavenie vozidla v prípade prekážky (AEB).
Systém pre automatické zastavenie vozidla v prípade prekážky (AEB) vám pomôže predchádzať alebo zmierniť nehodu, ak je to potrebné, automaticky varovaním a brzdením. Snímač na prednom nárazníku nového Kia Stonic a kameru na čelnom skle pre neďaleko, ako sú ostatné autá a chodci.

Systém upozorňujúci na zmenu jazdného pruhu (LDWS).
Únava či rozptýlenie na ceste môžu byť naozaj nebezpečné. Nielen pre vás, ale aj pre ostatných. Systém upozorňujúci na zmenu jazdného pruhu (LDWS) monitoruje vašu polohu v jazdnom pruhu a v prípade, že náhle zmeníte pruh, upozorní vás vizuálnym a zvukovým signálom.


Pri jazde so zapnutými diaľkovými svetlami systém HBA rozpozná blížiace sa autá a automaticky svetlá stlmí. Takže neoslepíte oproti idúcich vodičov, a ani na to nemusíte myslieť.

Systém monitorovania mŕtveho uhla (BSD).
Sú oblasti, kde vaše oči nemôžu vidieť a tie znamenajú pre vás nebezpečenstvo. Výstraha proti kolízii so slepým bodom, Systém monitorovania mŕtveho uhla (BSD), vás upozorní na akékoľvek dopravné zlyhanie v prípade, že ostatné vozidlá vstúpia do vášho mŕtveho bodu, Udržujte sa v bezpečí.