Úplne nová slovenská Kia Sportage

  • Začiatok predaja na slovenskom trhu – leto 2010
  • Spojenie dynamiky a estetickosti
  • Svieži trúfalý štýl, nová karoséria, nové motory
  • 7-ročná záruka

Nový Sportage predstavuje dramatický obrat v dizajnérskom smerovaní spoločnosti Kia Motors v kategórii kompaktných SUV. Vozidlo SUV, ktoré je viac štýlové a športové než kedykoľvek predtým – s tvárou, ktorá neodmysliteľne patrí k značke Kia. Je dlhší (o 90 mm), nižšie položený (o 15 mm) a širší (o 60 mm) než model predchádzajúcej generácie. Nižší je len o pár milimetrov, avšak vďaka dizajnu pôsobí výrazne nižším, štíhlejším a zároveň sebavedomejším dojmom. Pre perfektnú rovnováhu medzi bezpečnosťou na cestách a zážitkom z jazdy sú modely Kia Sportage s 2,0 – litrovými motormi vybavené inteligentnou technológiou pohonu všetkých štyroch kolies Dynamax (AWD).

Nová Kia Sportage kombinuje obratnosť s nízkou spotrebou a nízkou úrovňou emisií. Možnosť výberu medzi dvomi benzínovými ( 2,0 – litrový a 1,6 – litrový) a dvomi dieselovými (2,0 -litrový a 1,7-litrový) motormi s výkonom od 115 do 163 konských síl. Ako benzínový model s objemom 1,6 litra, tak model s dieselovým
motorom s objemom 1,7 litra môžu byť vybavené systémom Stop & Go (ISG).
V novom modeli Sportage disponujú všetky dieselové motory šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Benzínové modely sú vybavené päťstupňovou alebo šesťstupňovou (len 1,6 – litrový motor) manuálnou prevodovkou pre extra hladké radenie.