Nová Kia Picanto

MALÉ AUTO, KTORÉ DOSPELO

S Kia Picanto nemôže byť život jednoduchší. Batožinový priestor s kapacitou 200 litrov poskytuje množstvo priestoru na cesty.

Úrovne výbavy sme vybrali tak, aby vyhovovali každému vkusu a aj zvolenej vonkajšej farbe. Aj keď v interiéri dominuje elegantná čierna, vždy môžete pridať farby z luxusnej výbavy alebo sa rozhodnúť pre kožené čalúnenie. Vrcholom ponuky je špeciálna športová výbava s digitálnym prístrojovým panelom typu Supervision a športovými pedálmi.

Energické motory patria medzi najúspornejšie vo svojej triede. Moderná technológia motorov umožňuje dosiahnuť nízke emisie CO2 s hodnotou začínajúcou na úrovni iba 90 g/km. Picanto prichádza s dvoma modernými a ľahkými benzínovými motormi: model s objemom 1,0 litra a výkonom 69 koní, a model s objemom 1,2 litra a výkonom 85 koní. Na výber je 5-stupňová manuálna alebo 4-stupňová automatická prevodovka (len pre 1,2 CVVT), ktorá umožňuje hladké a tiché radenie prevodových stupňov.

Nové Picanto sme vybavili bezpečnostnými prvkami, ktoré nemajú konkurenciu v danej triede. Pomáhajú predchádzať nehodám a chránia vás aj spolucestujúcich. Picanto má v štandardnej výbave pre vodiča a spolujazdca predné airbagy, bočné airbagy a halové airbagy. Kolenný airbag pre vodiča je súčasťou voliteľnej výbavy vo verzii EX. Súčasťou výbavy sú aj aktívnej opierky hlavy a úchytky ISOFIX pre detské sedačky. Elektronický stabilizačný systém (ESC), VSM – ovládanie stability vozidla, ako aj systém ESS (signalizácia v prípade núdzového brzdenia) prispievajú k aktívnej ochrane vodiča aj pasažierov.