Nový Mercedes-Benz CLS Shooting Brake

Koncepcia vozidla – čas na novú formu

Nezávislosť vo svojej najkrajšej podobe
Unikátny dizajn a výnimočná všestrannosť: s novým CLS Shooting Brake značka Mercedes-Benz dáva výraz koncepčnej kreativite a zavádza úplne nový segment vozidiel. Jeho inovatívna koncepcia priestoru a vysoká flexibilita robia z úplne nového modelu CLS Shooting Brake ideálneho spoločníka pre športových, inovatívnych estétov.
 
Dizajn – športový charakter určujúci štýl
CLS Shooting Brake zosobňuje pokročilú reč foriem značky Mercedes-Benz, ktorej estetika je založená na avantgardistických princípoch. To ho stavia do pôsobivého radu tvoreného koncepciami vozidiel s formujúcim dopadom na trhové prostredie, ako je SLK, trieda M alebo štvordverové kupé CLS.
Proporcie CLS Shooting Brake sú prekvapujúce. Pripomínajú základný prikrčený postoj pri príprave na skok: dlhá kapota, úzka grafika okien s bočnými sklami bez rámov, dynamicky sa dozadu zvažujúca strecha pretiahnutá až do zadnej časti. Až na druhý pohľad je jasné, že Shooting Brake má päť dverí a rozšírenú funkčnosť.

Vysoké štandardy v oblasti dizajnu a kvality pokračujú v interiéri: elegancia bez zbytočných okrás v kombinácii s inovatívnymi detailmi a remeselnou dokonalosťou. Napríklad batožinový priestor je vyložený kvalitným kobercom. Extravagantné a jedinečné v ponuke výrobcov automobilov je na želanie dodávané drevené dno batožinového priestoru designo z americkej čerešne s otvorenými pórmi a s čiernymi intarziami, ktoré podčiarkuje manufaktúrny charakter interiéru.
 
Dynamika – komplexná udržateľnosť
Nové CLS Shooting Brake je ideálne vyvážené v každom ohľade. Vysokoúčinné dieselové a benzínové motory najnovšej generácie spájajú športový charakter a pôžitok z jazdy so zodpovednosťou za životné prostredie. Počnúc úsporným dieselovým variantom CLS 250 CDI BlueEFFICIENCY až po CLS 63 AMG s motorom V8 a s prepĺňaním dvoma turbodúchadlami, agregáty poskytujú v celom rozsahu otáčok maximálny výkon a krútiaci moment.

Páčky radenia na volante, sériová automatická prevodovka 7G-TRONIC PLUS (v prípade modelu AMG 7-stupňová športová prevodovka AMG SPEEDSHIFT MCT) a precízne vyladené priame riadenie pritom zabezpečujú intenzívny pocit z jazdy. Nanajvýš intenzívny vzťah k ceste sľubuje podvozok DIRECT CONTROL. Systém tlmenia sa automaticky prispôsobí jazdnej situácii a zlepšuje stabilitu vozidla.
 
Variabilita – veľkorysý pocit z priestoru
CLS Shooting Brake je športové vozidlo s piatimi miestami na sedenie a s veľkou zadnou kapotou. Predstavuje špeciálnu ponuku pre ľudí, ktorí sa líšia od hlavného prúdu a pri štýlovom cestovaní sa nechcú vzdať ani športového charakteru, ani ložného priestoru. Toto vozidlo je ďalším skvostom v rade inovatívnych luxusných automobilov značky Mercedes-Benz a môže slúžiť ako vzor pre nový trhový segment.
 
S ložným objemom 590 až 1 550 litrov batožinový priestor ponúka veľa miesta, a to aj napriek športovo plochému priebehu strechy. Používanie uľahčuje sériové automatické otváranie zadných dverí. Kryt batožinového priestoru skryje batožinu pred zvedavými pohľadmi. Pre väčšiu flexibilitu môžu byť operadlá zadných sedadiel sériovo sklopené z ložného priestoru. Samotné zadné sedadlá so samostatnými vonkajšími sedadlami a s tretím sedadlom uprostred ponúkajú dostatok priestoru pre tri osoby. Tri sedlové opierky hlavy na zadných sedadlách nebránia pohľadu smerom dozadu a vodič ich môže zasunúť stlačením tlačidla.
 
Ekologické koncepcie
BlueEFFICIENCY je pre značku Mercedes-Benz symbolom do budúcnosti orientovaných technológií zvyšujúcich efektívnosť, ako aj inovatívnych balíkov opatrení na optimalizáciu spotreby paliva a produkcie emisií.
 
Opatrenia BlueEFFICIENCY sú komplexné opatrenia na optimalizáciu vozidla, ktoré pomáhajú usporiť palivo a odbremeniť životné prostredie. V CLS Shooting Brake sa kombinujú najúčinnejšie motory so sofistikovanými opatreniami v oblasti aerodynamiky a energetického manažmentu s cieľom minimalizovať spotrebu paliva.
 
Najmladšia generácia dieselových agregátov CDI si vás získa vynikajúcimi výkonovými charakteristikami pri nízkej spotrebe. Vstrekovací tlak sa zvýšil, kultúra chodu a hlučnosť boli optimalizované a redukovaný kompresný pomer zaručuje menej emisií.

Priame vstrekovanie, zvýšenie kompresie a úplne nový systém prívodu vzduchu a výfuku zaručujú v generácii benzínových motorov V6 a V8 BlueDIRECT špičkové hodnoty krútiaceho momentu, výkonu a zníženia hluku. Vďaka inovatívnym technológiám konštrukcie motorov sa v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi podarilo podstatne znížiť produkciu emisií a spotrebu paliva.