Nový Mercedes-Benz CLA

Nové CLA interpretuje priekopnícky dizajn Mercedes-Benz mimoriadne expresívnym a náročným spôsobom. Štvordverové kupé tak vydáva jasné svedectvo o avantgardisticky športových vplyvoch v segmente strednej triedy. Športový charakter exteriéru sa prenáša do interiéru vďaka dôrazne horizontálnemu vedeniu línií. Prevzaté konštrukčné prvky, ako je dynamická bočná línia v obložení dverí, tvoria spojenie vonkajška s vnútrajškom.

Dizajn
Bočná partia je pevne napnutá. Zadná časť číha prikrčená nízko nad asfaltom. Tento Mercedes-Benz sa zámerne odlišuje od masy, a tak sa stáva stredobodom pozornosti. Dynamické ventilačné dýzy sa inšpirujú tvarom motora stíhačky. Prístrojový panel so združeným prístrojom s dvoma tubusmi má športový, technoidný vzhľad so špeciálnymi detailmi, ako sú strieborné ciferníky a červené vložky ukazovateľov. Aj veľký voľne stojaci displej priťahuje pohľady a multifunkčný volant s trojramenným dizajnom a s 12 tlačidlami funkcií naznačuje plnú kontrolu aj nad stojacim vozidlom.

Komfort
Komfortné sedadlá, intuitívne ovládanie, moderná atmosféra – a všetko na dohľad. Tieto parametre zabezpečia, aby ste sa vo vozidle cítili dobre. Nové CLA skvele spĺňa všetky tieto požiadavky. Už sériová výbava uspokojí takmer všetky potreby. S radom rozsahov výbavy dodávaných na želanie kupé splní aj tie najindividuálnejšie požiadavky. Inovatívna technológia podvozka v novom CLA kupé prejavuje svoje schopnosti tak na cestách nižšej triedy a na diaľniciach, ako aj v mestskej premávke. Podvozky presviedčajú aj pri vysokej cestovnej rýchlosti dynamickým ovládaním prejazdov zákrutami a vynikajúcim komfortom na dlhých trasách.

Bezpečnosť
Sotvaktorá iná oblasť nabáda inžinierov značky Mercedes-Benz k maximálnym výkonom tak, ako práve výskum nových bezpečnostných technológií. Už v 50. rokoch 20. storočia sme vytvorili prvý míľnik bezchybnej ochrany – bezpečnostný rám priestoru pre cestujúcich, ktorý vynašiel Béla Barényi. Dnes je len jednou z množstva súčastí ucelenej koncepcie bezpečnosti, ktorá približuje vozidlá značky Mercedes-Benz k vízii jazdenia bez nehôd.

Životné prostredie
BlueEFFICIENCY je pre Mercedes-Benz symbolom budúcich technológií na zvýšenie efektívnosti, ako aj inovatívnych balíkov opatrení na optimalizáciu spotreby paliva a emisií. Opatrenia BlueEFFICIENCY sú komplexné opatrenia na optimalizáciu vozidla, ktoré pomáhajú usporiť palivo a odbremeniť životné prostredie. Aj v modeloch novej triedy CLA sa spájajú najúčinnejšie motory so sofistikovanými opatreniami v oblasti aerodynamiky a energetického manažmentu s cieľom minimalizovať spotrebu paliva. Modely majú okrem inteligentného manažmentu energie aj pneumatiky s optimalizovaným valivým odporom.