Nová EQC

VŠETKO HOVORÍ ZA EQC.
Prekvapivý dojazd, rozsiahla nabíjacia infraštruktúra a najvyššia bezpečnostná úroveň vozidiel EQC prinášajú fascinujúci nový pocit z elektrického jazdenia.

Komfort a konektivita.
V novej EQC všetko pôsobí ako fascinujúco nové a vzrušujúco iné. Dokonca aj komfort. Už len to ticho prispieva k nečakanému relaxu. Vyskúšajte aj inteligentné programy na aktívne uvoľnenie vodiča, excelentný priestorový zvuk a rozšírenú realitu MBUX pre navigáciu. Množstvo údajov, napríklad zostávajúci elektrický dojazd, môžete vyvolať aj mimo vozidla prostredníctvom chytrého telefónu alebo chytrých hodiniek. Prostredníctvom nich možno naprogramovať dokonca aj predklimatizovanie, aby vás vozidlo privítalo útulne vyhriatym alebo príjemne vychladeným interiérom.

Nabíjanie
Nabíjacia infraštruktúra je optimálne prispôsobená vašim individuálnym potrebám. Vozidlá Mercedes-Benz preto poskytujú vysokú flexibilitu. Pohodlne a svižne doma pomocou nabíjacej skrinky? Na cestách z verejných nabíjacích staníc? Z bežnej, elektrikárom skontrolovanej zásuvky? To všetko je možné s cieľom najvyššieho komfortu nabíjania. Plne nabiť vozidlo EQC, počas toho ako si užívate pohodlie svojej obývačky – to umožňuje nabíjacia skrinka Mercedes-Benz na domáce nabíjanie. Vďaka výkonu nabíjania 7,4 kW takto môžete nabiť svoju EQC trikrát rýchlejšie ako z bežnej domovej zásuvky. Bez ohľadu na to, kam vás práve zaviedla cesta: EQC môžete nabíjať z verejných nabíjacích staníc na striedavý prúd. Napríklad počas toho, ako nakupujete, pracujete alebo sedíte v reštaurácii. Sériovo dodávaný nabíjací kábel umožňuje dosiahnuť nabíjací výkon 7,4 kW.

Úžasný štýl a dizajn
Nová EQC sa prezentuje avantgardnou jedinečnou estetikou. Je symbolom progresívneho luxusu. Vďaka jasnému, zmyselnému a extrémne redukovanému vedeniu línií je vám hneď jasné: to môže byť jedine elektrické vozidlo Mercedes-Benz. Vďaka takmer bezhlučnému elektromotoru si môžete ešte lepšie užívať nový progresívny interiér vozidla EQC. Mnohé ozdobné prvky, materiály čalúnenia a farby boli vyvinuté exkluzívne pre vozidlá EQC a zvýrazňujú ich jedinečnosť.

Bezpečnosť
Asistenčné jazdné systémy najnovšej generácie dokážu v závislosti od situácie aktivovať výstrahu, podporiť vodiča a dokonca aj aktivovať automatizovanú reakciu. Napríklad s cieľom udržiavať odstup, rýchlosť alebo jazdný pruh. Čím výrazne odbremení vodiča. EQC vás podporuje takmer v každej jazdnej situácii s cieľom odbremeniť vás najmä na dlhých cestách. Lepšia viditeľnosť a fascinujúce perspektívy. Inovatívna technológia svetelných diód a inteligentné ovládanie diaľkového svetla premenia noc na deň a z novej EQC urobia ešte bezpečnejšieho sprievodcu. Pri rozpoznaní nebezpečenstva sa iniciujú preventívne opatrenia. Po dopravnej nehode pomáha vaša EQC aj so záchranou. Na želanie dodávané parkovacie balíky využívajú snímače a kamery, prostredníctvom ktorých asistujú vodičovi pri vyhľadávaní parkovacieho miesta, ako aj pri zaparkovaní a vyparkovaní vozidla. Plne variabilný náhon na všetky kolesá 4MATIC dynamicky prenáša to, čo výkonné elektromotory udávajú. Tento systém najmä pri problematických pomeroch na cestách zlepšuje trakciu a jazdnú stabilitu, čo predstavuje zvýšenie bezpečnosti na mokrej, zasneženej a zľadovatenej vozovke. Systém 4MATIC je súčasne technologickým základom dynamického potešenia z jazdy.

Systém 4MATIC plynulo rozdeľuje hnaciu silu medzi prednú a zadnú nápravu – od 0 do 100 percent. Pri strate trakcie na jednej náprave je k dispozícii väčší krútiaci moment na druhej náprave. Funguje to podobne ako na konvenčnom vozidle s náhonom na všetky kolesá, ktoré je vybavené medzinápravovým diferenciálom.