Nový Mercedes-Benz C

Komfortné potešenie z jazdy – na každom kilometri

Dynamika jazdy v triede C limuzíne

Agilita je v novej triede C limuzíne magickým slovom. Súčasťou prepracovaného modelového radu je množstvo technických inovácií a široká paleta motorizácií, ktorá vyhovie všetkým nárokom na výkon a efektívnosť. Takmer žiaden iný automobil sa nedokáže tak rýchlo prispôsobiť vašim individuálnym potrebám, ako aj vášmu štýlu jazdy.

Či športovo alebo pohodlne, rozhodnutie zostáva na vás.
Početné technologické inovácie zabezpečujú suverénny pocit z jazdy, ktorý je v tejto triede jedinečný. Napríklad sériový podvozok AGILITY CONTROL so selektívnym systémom pruženia, ktorý v závislosti od jazdnej situácie automaticky nastaví tlmiče na tvrdšie alebo mäkšie nastavenie – plnoautomaticky a na každom jednom kolese.

O mimoriadny pocit z jazdy sa stará na želanie dodávaný balík dynamicky jazdy so športovým režimom jazdy. Stlačením tlačidla si možno vybrať medzi mimoriadne pohodlným a vzrušujúco športovým spôsobom jazdy. V športovom režime sa okrem tvrdosti pruženia mení aj charakteristika plynového pedála tak, že reakciu motora pocítite bez prostrednejšie. Alebo si zvolíte štandardný režim na mimoriadne jemné a pohodlné jazdenie po cestách.

Nová automatická prevodovka 7G-TRONIC s optimalizovaným stupňom účinnosti je vrcholom technológie prevodoviek z dielne Mercedes-Benz. Sedem rýchlostných stupňov na jazdu vpred umožňuje optimálnu úroveň otáčok a stará sa o zmenu prevodových stupňov, ktorú takmer nepocítite. Pri podraďovaní dokáže prevodovka 7G-TRONIC vďaka priamemu viacnásobnému spätnému radeniu preskočiť jednotlivé prevodové stupne a umožňuje tak rýchlejšie preraďovanie.

Dobrý záber na všetkých cestách a v každom počasí – 4MATIC
Stály pohon všetkých kolies 4MATIC je dostupný na želanie a umožňuje energický rozjazd a zrýchlenie aj na zlom povrchu vozovky alebo pri nepriaznivých poveternostných podmienkach, ako je vlhkosť, ľad alebo sneh. Namiesto tradičných uzávierok diferenciálov pracuje aktuálna generácia pohonu všetkých kolies 4MATIC z dielne Mercedes-Benz s elektronikou, ktorá je dokonale zladená s vozidlom. Systém 4MATIC prenáša 45 percent sily motora na prednú nápravu a 55 percent na zadnú nápravu – s cieľom optimálneho záberu v každej jazdnej situácii.